sobota, 23 marca 2013

Pokój 923

Na dobry początek nasz pokój :) Od razu zaznaczam, że mieszkamy w "общежитие гостиничного типа", czyli akademiku typu hotelowego. Co to oznacza? Podwyższony standard, łazienki w pokojach, a nie na korytarzu, brak wieloosobowych sal itd. Tyle teorii, przejdźmy do praktyki :)

Zapraszamy do pokoju 923!Nasze lokum znajduje się na 8 piętrze (dziewiątym wg numeracji rosyjskiej) akademika, który jest połączony parterem z Instytutem. Dostać się na piętro najwygodniej i najszybciej można schodami (są tu 4 windy, ale to osobna historia). Klatka schodowa jest jedna na prawie 1100 mieszkańców akademika, więc w razie pożaru będziemy uciekać po zamontowanych na zewnątrz drabinach, które wyglądają dość mizernie... Ale wróćmy do 923Dostałyśmy dwójkę, więc na kolejki do łazienki nie narzekamy, nie mamy też problemów z kluczami (studenci dostają tylko jedną parę kluczy na skład, a pokoje w składzie [2+3] są niezamykane). W porównaniu do większości dwójek, nasz pokój jest mały i ma strasznie kiepskie meble, np. moje biurko naprawdę dużo przeszło;) Ale mamy 3 szafki, sznurek na pranie (który nie podoba się pani etażowej), szczelne okna i nie mamy robaków jak na razie, tfu tfu! Jedyny nowszy mebel to 3-drzwiowa szafa, standardowe wyposażenie każdego pokoju w Puszkinie (ilość łóżek, biurek, szafek i stołków jest zmienna i nieproporcjonalna względem siebie).

Zaraz za drzwiami z korytarza znajduje się przedpokoik, w którym nic poza butami i lodówką się nie mieści. Lodówka też jest nie byle jaka, zastawia 1/3 wejścia do sypialni. Każdy, kto nas odwiedza, zachwyca się lustrem na drzwiach wejściowych. A myśmy początkowo myślały, że każdy takie ma:Stoję w przedpokoju, po lewej fragment drzwi do łazienki, dalej lodówka zajmująca 1/3 drzwi. Jeśli nie zauważyliście - w drzwiach nie ma klamki, a zamek mamy świeżo wymieniony bo nie zamykał się od środka ;) A do łazienki pójdziemy innym razem, teraz najwyższa pora spać!
Klarr

6 komentarzy:

 1. Och, zanim znalazłam jak się komentuje...
  Pikny blog!!!:-)
  widzisz... 1 lustro i standard pokoju akademika skacze w górę!!!:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli blog ma też funkcję edukacyjną,każdy może się czegoś nauczyć ;)
  Standard skacze, ktoś nawet powiedział, że mamy przytulną łazienkę [sic!] i wyglądamy na nieźle zadomowione (głównie dzięki praniu wiszącemu wiecznie w pokoju;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czekam na zdjęcia z jakieś rosyjskiej dyskoteki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to się na razie nie zanosi, nie mam tu butów na obcasie [żeby wejść do lepszej knajpy] i nie chcę dostać nożem pod żebro [w jakiejś podrzędnej] ;)

   Usuń
 4. I kolejna sweeet focia Klarry!:) A vkontakte nie umieszczasz takich, zobaczysz jakie byś "tureckie" branie miała:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leżę ze śmiechu na podłodze, jak się pozbieram to się zastanowię :D :D :D

   Usuń